מיתוג חברה

חברת וקסמן הוקמה כמפעל לייצור כסאות בתחילת שנות השבעים. מאז התפתחה החברה, והתרחבה גם לתחום הריהוט המשרדי, הן כמפעל יצרני והן כיבואנית ומפיצה של מותגי ריהוט משרדי מחו״ל. המיתוג נועד לשקף את אופיה של החברה ואת השינוי שעברה: לא רק יצרנית מקומית אלא גם משווקת ריהוט משרדי ברמה בינלאומית גבוהה, המציבה סטנדרטים גבוהים של עיצוב ואיכות ופונה למובילי דעה בתחום האדריכלות ועיצוב הפנים.

מיצוב ואסטרטגיה

היעד הראשון שהוצב הוא לשנות את האופן בו נתפסת וקסמן בקרב קהלי היעד השונים שלה. הושם דגש עיקרי על פניה למעצבי פנים ואדריכלים, שהפכו לקהל היעד המרכזי של החברה. מיתוג החברה הצריך רענון והתחדשות שישקפו את הלך הרוח והתהליכים שהתרחשו בפועל: רוח ניהול חדשה וצעירה יותר (דור חדש של מנהלים שהחליף את הדור הותיק שייסד את החברה), הרחבת תחומי הפעילות לגיבוש פתרונות כוללים של עיצוב חללים משרדיים וחדרי המתנה, ייצוג של חברות בינלאומיות מובילות ושימת דגש על ריהוט בעל רמת עיצוב גבוהה מאד.
בד בבד, היה הכרח לשמר את ההיסטוריה והמוניטין שצברה החברה, ולהפריד את הפניה לקהלים ותיקים בתחום כורסאות האודיטוריום ולקוחות מוסדיים.


הערכים המרכזיים המייצגים את החברה, כפי שעלו מן התהליך הנם: חדשנות, בינלאומיות, יציבות, השראה, עיצוב וביטחון. תהליך האפיון והתכנון האסטרטגי הוכן במקביל לתכנית השיווקית השנתית והרב-שנתית של החברה, וכחלק ממנו הוגדרו 4 קבוצות של קהלי יעד:

  1. מובילי דעה בתחום הריהוט המשרדי, בדגש על מעצבי פנים ואדריכלים
  2. מנהלי רכש ומקבלי החלטות בגופים עסקיים גדולים
  3. ארגונים מוניציפליים וממשלתיים האמונים על הקמת אולמות, אודיטוריומים וחדרי הרצאות
  4. קהל רחב הרוכש מוצרים של וקסמן דרך רשתות כגון אופיס דיפו וכדומה.


לכל אחד מקהלי היעד הותאמו דרכי פניה ועיצוב ייעודיים, כולם תחת מעטפת הגג של החברה.
משפט המיצוב שנבחר לייצג את החברה הוא Inspire Your Office.

 

עיצוב לוגו
עיצוב אתר אינטרנט

גיבוש קונספט וקו עיצוב

עיצוב לוגו

הלוגו נשען על טיפוגרפיה נקיה, שעוצבה לאחר טיפול פרטני בכל אות. הטאגליין inspire your office חותם את הלוגו, ומופיע בגרסה הנפוצה של השימוש בו. עם זאת, ישנן גרסאות משניות ללוגו בהן הוא אינו מופיע.

קו העיצוב המרכזי שנבחר הוא קו נקי, המציב את שם החברה בקדמת הבמה ומשדר ביטחון ויציבות. הבחירה להשתמש באנגלית בלוגו ובחלק מחומרי השיווק נועדה לחזק את התדמית הבינלאומית של המותג, וכן לשדר קו המדבר בשפה המוכרת לקהל היעד העיקרי (אדריכלים ומעצבים) ומאפיין חברות ריהוט אירופיות. פלטת הצבעים משדרת איפוק, ביטחון וקלאסיקה, והשימוש בטיפוגרפיה נקיה ומוקפדת משמשת משענת איתנה לקו הבינלאומי.

עיצוב פולדר
עיצוב מארז לחומרי שיווק
לפרויקט הקודם
לפרויקט הבא